Kiedy współżyć aby zajść w ciążę

Category: Początek ciąży - Objawy i Testy 116 0

Niektórzy eksperci w dziedzinie badań nad płodnością odnoszą się sceptycznie do zbyt częstego współżycia w dniach tuż przed, w trak¬cie i tuż po owulacji. Nie polecają też praktyki ustalania dni płodnych na podstawie pomiarów temperatury ciała czy też dostępnych w handlu zestawów.Wydaje się jednak, że im częściej kochacie się bez stosowania antykoncepcji, tym większa szansa zajścia w ciążę. Statystycznie prawdo¬podobieństwo ciąży jest wprawdzie względnie niskie, można je wszak znacznie zwiększyć uprawiając seks codziennie podczas dni płodnych.

 
Wbrew utartemu poglądowi codzienne współżycie nie skutkuje wydzielaniem przez mężczyznę osłabionych plemników. W istocie nic nie przynosi powstrzymywanie się od seksu z zamiarem „zmagazynowania” wartościowszego nasienia.
Wyniki pewnego znanego badania zdają się potwierdzać efektywność bardziej spontanicznego podejścia do problemu współżycia a ciąży.

Oto pary uprawiające seks raz w miesiącu pomiędzy okresami kobiety oczekiwały przeciętnie 43 miesiące na poczęcie. W przypadku par współżyjących trzykrotnie na miesiąc okres ten wynosił średnio 15 miesięcy. Małżeństwa spółkujące dziesięciokrotnie w miesiącu oczekiwały na ciążę już tylko 5 miesięcy. U par, które współżyły częściej niż co drugi dzień, do poczęcia dziecka dochodziło szybko – statystycznie po upływie 3,5 miesiąca

 

Related Articles