Poród i co dalej

Category: Poród 15 0

Twoja ciąża dobiega końca! Jesteś prawdopodobnie bardzo szczęśliwa z powodu zbliżającego się rozwiązania i jednocześnie trochę zdenerwowana na myśl o tym, co cię czeka. To jest naturalne. Nadchodzi moment, o którym wiele ci opowiadali przyjaciele i rodzina. Niektóre opowieści brzmiały niepokojąco.

Najlepsza rada, jaką mogę ci dać, jest następująca: zachowaj spokój. Nikt nie wie, co się wydarzy w czasie porodu; nawet personel medyczny jest czasami zaskoczony tym, co się dzieje. Jednak jeżeli pozytywnie nastawisz się na to wydarzenie, poród może stać się wspaniałym przeżyciem.
Zakończenie ciąży – poród, to upragnione pojawienie się dziecka na świecie. Ty także jesteś bardzo ważna w tym momencie – chcemy, żebyś i ty była szczęśliwa i zdrowa. Współpracuj z zespołem przygotowującym cię do porodu i opiekującym się tobą w czasie porodu, aby narodziny dziecka stały się dla ciebie radosnym, pozytywnym do¬świadczeniem. Postaraj się być jak najlepiej przygotowana na tę chwilę. Pamiętaj, że wkrótce weźmiesz na ręce swoje nowo narodzone maleństwo, na które tak długo czekałaś.

Słyszałam jak ciężarna mówiła, że dziecko się opuszcza. Czy to znaczy, że dziecko może wypaść?

Nie. Opuszczanie się dziecka oznacza ustawianie się płodu w pozycji do po¬rodu, przy czym jego główka znajduje się w kanale rodnym. Jest to prawidłowy proces przed porodem i dochodzi do niego na kilka tygodni lub dopiero na kilka godzin przez rozpoczęciem porodu. Możesz poczuć, że łatwiej ci się oddycha, gdy dziecko przesunie się na dół brzucha, ale jednocześnie możesz odczuwać większy ucisk w obrębie miednicy i dyskomfort.

Related Articles